הי! עוד 150 ₪ ויש לך משלוח חינם
באמצעות Boxit!
x

סל הקניות שלך ריק

אנא התחברו אם ברצונכם לשחזר את הסל שיצרתם בעבר

סה״כ בסל: 0.00 ₪
הי! עוד 150 ₪ ויש לך משלוח חינם
באמצעות Boxit!

שיקום תפקודן של השיניים ע"י השתלה

הצורך בהשתלת שיניים נובע מהקשיים המתמשכים בשימוש בפה כתוצאה מחוסר יכולת לנגוס וללעוס ומאי הנעימות לחייך כאשר נחשף פה ללא שיניים. שתלי השיניים מהוויים חלופה להעדר שיניים והן מסייעות לקיבוען של שיניים תותבות. השתלת שיניים עשויה להיחשב כטיפול קוסמטי אבל היתרונות שלה חורגים כמובן מתחום זה.

על אף קיומן של חלופות לטיפול בפה ללא שיניים, ההשתלה  הוכחה זה מכבר כשיטת הטיפול הטובה והאפקטיבית ביותר. היא משקמת את תפקודן של השיניים. לפני הטיפול חשוב לקבל את כל המידע, לשאול כל שאלה שמעסיקה ומטרידה אתכם בנושא זה. מידע רב ככל שתוכלו להשיג יסייע לכם ויקל עליכם לקבל החלטה על כניסה לתהליך הטיפולי.

סיבות שונות גורמות לאיבוד שיניים: ריקבון, טראומה שנגרמה לפה, שחיקה טבעית, פגמים מולדים, מחלת חניכיים חריפה, כישלונו של טיפול שורש ועוד. תהיה הסיבה אשר תהיה- העדר שיניים בפה מעכיר את חייו של חסר השיניים מעיב עליהם. השתלת שיניים מאפשרת להשיב את המראה הטבעי ומסייעת להשיב את תפקוד השיניים.

יתרונות ההשתלה

השתלים חזקים ועמידים יותר מאשר תותבות וגשרים. ניתן לשלב השתלת שיניים בתהליכים נוספים של שיקום הפה: הם עשויים לתמוך בגשרים דנטליים שמחליפים שיניים חסרות. כמו כן ניתן לשלב את השתלים עם שיניים תותבות ובכך מחזקים ואת יציבות השיניים ומצמצמים את הפציעות ברקמת החניכיים.

 לפני ההשתלה וכתנאי לה חשוב להתייעץ עם רופא השיניים שלכם ורצוי לקבל גם חוות דעת נוספת ממנתח פה ולסת או ממומחה לחניכיים ולשיקום הפה. בכל מקרה תיערך בדיקת היתכנות וכשירות לביצוע ההשתלה לאחר צילום המאפשר לקבוע את מבנה העצם והאם הוא מתאים להשתלה.

 חשוב לציין כי בכל שלב יש חשיבות לשמירה על ההיגיינה של הפה- לפני ההשתלה ואחריה. ניקיון הסביבה שבה מותקן השתל הוא תנאי הכרחי למניעת זיהומים ולהתפתחות דלקת. בין השאר חשוב להימנע מעישון העלול לסכן את ההשתלה לאורך זמן.

מעקב קבוע

 במקרים מסוימים עשוי תהליך ההחלמה מהשתלת שיניים להימשך עד כשנה, לכן חשוב לבצע מעקב רצוף על ידי רופא השיניים. שמירה על ניקיון והיגיינת הפה לאחר ההשתלה מגבירים את הסיכוי כי אתם תימנו עם 95% ההצלחה של השתלות בלסת התחתונה ו- 90% אחוזי הצלחה בלסת העליונה במבחן הזמן (חמש שנים). תנאי להצלחה הוא, כמובן, מקצועיותו של המשתיל, מאחר שהנחה פגומה של השתל עלולה, כמובן, לגרום לכישלון קליטתו בפה.

חשוב לציין, כי הזנחת השיניים עלולה לגרום נזק מצטבר ומתמשך. מדובר באיבר רגיש וחיוני לכל אדם. טכניקות ההשתלה החדישות מאפשרות מתן תקווה גם לחסרי השיניים לשוב ולחייך לאחר ההשתלה  המשקמת לא רק את הפה אלא את הדימוי ואת הביטחון העצמי של אנשים רבים המאבדים אותם בד בבד עם איבוד שיניהם. אל תרימו ידיים. אל תוותרו על השיניים.

אנא המתן...

פריט התווסף לסל
קופה